Wednesday, August 1, 2012

Naskoro na Turski SeriI: Pomognete i na Selena Gomez (sou) Ne propustajte!
На свадбата на Хикмет и Џемиле од како Али ке пука во Хикмет Карџи Хасефе ке дојде зад Али во раката ке има пиштол и ке пука во Али!
Ајлин и Сонер ќе се венчат.Првиот пат Мурат ќе ги спречи со своето самоубивање.Но другиот се успешен.Ајлин е бремена.

Tuesday, July 31, 2012

Берин и Ахмет ќе се венчаат.Тој ден таткото на Хакан на еден човек му вели да ја убие Берин за неговиот син да не страдал но тогаш Хакан доага и успева да ја спаси Берин.
„Шехерезад“ се враќа на телевиските екрани заедно со "Езел"

Турската актерка Берѓузар Корел, која се прослава со улогата на Шехерезада во популарната телевизиска серија „1001 ноќ“ се враќа на малите екрани со нова серија во која партнер ќе и биде Кенан Имирзалиоглу, познат по улогата на Езел од истоимениот серијал.


По венчавката со актерот Халит Ерген, кој и беше партнер во „1001 ноќ“, а сега настапува во улогата на султанот Сулејман во серијата „Величенствениот“, Корел извесно време се повлече од телевиските екрани, за кој период го роди синот Али.

Во новата серија, чиј продуцент е компанијата „Ај Јапим“, Корел ќе заработува по 35.000 турски лири (16.000 евра) од епизода.
Znaete li deka:
На свадбата на Берин и Ахмет некој ке пука во Хакан.
Turski serii-oficijalna Fejsbuk strana...Ima tri-adminki toa se: -MeTe <3 , -Viki i ~J Znaete li deka: Назли ке биде билна од леукемија.Кога ке дознае Нико ке падне во депресија.Долго време нема да најдат срж са Назли.Животот ке и виси на конец.По долго барање ке најдат и Назли ке преживее..